Salen

Her er bordopstilling til en “lille” konfirmation.

Salen er godkendt til 100 personer.

 

Dette indlæg blev udgivet i Faciliteter. Bogmærk permalinket.

2 kommentarer til Salen

 1. anne wedege skriver:

  Hej, sikke en flot hjemmeside. Jeg er datter af ruth wedege-mathiassen, sønder land 19. Som måske bekendt er mor flyttet på plejehjem i Nordby, og jeg er ved at rydde op i hendes hus. Der er bl.a. 3 store pumpe-kaffemaskiner, som mor brugte, da hun kørte sommerbridgen. Mon forsamlingshuset er interesseret i at overtage dem? De er næsten for gode til at sende på genbrugspladsen. Send mig et par ord, om hvor jeg kan aflevere dem, hvis I er interesseret. De står i carporten i Sønder Land 19, hvis I selv vil hente dem. Mange venlige hilsener Anne

  • Tove de Fries skriver:

   Hej Anne
   Undskyld vi ikke har svaret før – men hjemmesiden her bliver administreret af os selv her I bestyrelsen og det er desværre meget lidt vi kommer ind og ser de forskellige kommentarer. Jeg tror ikke Forsamlingshuset er interesseret I kaffekanderne, da vi ikke har voldsomt meget hyldeplads I køkkenet og når folk holder fester vil de gerne servere I ens “service”. Ellers mange tak for tilbuddet

Skriv et svar

Din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Disse HTML koder og attributter er tilladte: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>